O nás
Krátce o společnosti a nabídka pracovních pozic.

Naše společnost historicky navazuje na činnosti bývalého Ústavu jaderných paliv, do jehož portfolia postupně zařadila aktivity z mnoha dalších oblastí. Mezi nejdůležitější patří především velmi bohaté a mnoha lety praxe prověřené zkušenosti se zpracováním uranu a dalších materiálů pro stínící ochrany, výroba transportních a skladovacích kontejnerů pro zdroje ionizujícího záření a širším portfoliem výrobků a služeb.

Strojírenská výroba ve společnosti je založena na výsledcích vlastního výzkumu a vývoje v mnoha odvětvích (např. letectví, energetickém průmyslu, chemickém průmyslu, petrochemii, strojírenství). Byla a je zde dále rozvíjena náročná technologie zpracování kovového uranu pomocí tavení, legování, obrábění, povrchové ochrany uranu, uranových dílů a výrobků z kovového ochuzeného uranu. UJP PRAHA a.s. jako jediné pracoviště v České republice, nabízí široký sortiment přepravních a skladovacích obalů pro radioaktivní zářiče s využitím stínících vlastností kovového uranu, olova a wolframu, dále nabízí stínící díly z kovového uranu, drobné uranové výrobky, uranové sloučeniny a to jak pro tuzemské odběratele, tak i na zahraniční trhy.

V oblasti zdravotnické techniky jsou nosným výrobním programem UJP PRAHA a.s. výrobky využívající ionizující záření. Jsou to především radioterapeutické ozařovače a s ním související další zařízení používaná v radioterapii.

Společnost UJP PRAHA a.s tímto oznamuje, že jediný akcionář společnosti rozhodl dne 31. 1. 2019 o přeměně všech 100 kusů listinných akcií společnosti na jméno na zaknihované akcie. Více informací naleznete v dokumentu zveřejnění rozhodnutí o přeměně akcií.

Vnitřní oznamovací systém

V souladu se zákonem č. 171/2023 Sb. o ochraně oznamovatelů jsme 15. 12. 2023 zavedli vnitřní oznamovací systém.

Zaměstnanci UJP PRAHA a.s., členové orgánů společnosti, další osoby vykonávající pro ni pracovní činnost a jakékoli další fyzické a právnické osoby spolupracující s ní na základě smluvního vztahu a jejich zaměstnanci, členové orgánů a další spolupracující osoby, které mají informace o možném protiprávním jednání, mohou učinit oznámení prostřednictvím tohoto systému a/nebo učinit oznámení prostřednictvím vnějšího oznamovacího systému vedeného Ministerstvem spravedlnosti.

Příslušnou osobou pro přijímání oznámení je u nás Mgr. Jaroslav Topol, oznámení je možno činit prostřednictvím e-mailu topol@ak-topol.cz, telefonicky na tel. +420 737 212 381 nebo ústně na adrese Na Zlatnici 301/2, Praha 4 či v jiném místě po dohodě s příslušnou osobou.

Více informací najdete ve směrnici ředitele a.s. o ochraně oznamovatelů č. 13/23 00.

Zaměstnanecký poměr u UJP PRAHA a.s.

Jsme ryze českou společností, která disponuje řadou speciálních pracovišť. Našim zaměstnancům nabízíme zázemí stabilní firmy, uplatnění na různorodých pozicích převážně technického zaměření, a možnost profesního rozvoje. Pro své zaměstnance se snažíme vytvářet co nejlepší pracovní podmínky. Zaměstnanecké výhody neboli benefity jsou jedním ze způsobů, jimiž se snažíme odměňovat stávající zaměstnance za jejich práci. Systém benefitů zahrnuje:

  • týden dovolené navíc
  • stravování s příspěvkem zaměstnavatele
  • příspěvěk na penzijní a kapitálové životní pojištění
  • jazykové kurzy
  • příspěvky na dětskou rekreaci
  • odměny při pracovních a životních výročích
  • možnost bezplepkového stravování v závodní jídelně

Volná místa

přijmeme zaměstnance na pozici

Specialista pro regulační záležitosti zdravotnických prostředků
Pracovní náplň zahrnuje literární rešerše, klinická hodnocení a aktualizaci dokumentace.

Požadujeme VŠ technického typu a aktivní znalost Aj, praxe výhodou.
Kontakt: tel.: 227 180 320 a jobs(zavinac)ujp.cz, popřípadě přes kontaktní formulář.